JAMAL 31 sierpnia – 2 września, tak zwany długi weekend, piątek – Wrocław, sobota – Gdynia, niedziela – Paczków. Pierwszy koncert w domu, we wrocławskim WakePark’u na Tourbusie RedBull’a.

Z powodu bardzo słabej pogody konieczne było zainstalowanie zadaszenia nad busem, na którym dodatkowo zawieszono system nagłośnienia:

Ekipa dzielnie planuje system rozmieszczenia instrumentów oraz sposób ich wrzucenia na scenę, dach busa:

Okazało się, że tourbus wyposażony jest w bardzo pomocną windę do przewożenia gratów na dach

Jeszcze tylko dwa kursy i wszystko będzie na górze:

A oto miejsce zarządzania kryzysowego, konsola Soundcraft K2, Klark, kilka kompresorów i bramek oraz mój własny zestaw dwóch magicznych case’ów:

A oto dwa zdjęcia z samego koncertu:

Po koncercie szybka zwijka i wyjazd do Gdyni, aby dotrzeć na poranną próbę. Ponieważ przed nami długa, całonocna droga, sponsor koncertu zaopatrzył nas zgrzewką napoju, który miałby zapobiegać zasypianiu. Rano bezpiecznie dotarliśmy na miejsce. Impreza wyścigów ulicznych Night Power, nawet wystartowaliśmy naszym busem w klasie Street+ lecz sędziowie nie uznali naszego czasu, do dnia dzisiejszego nasz protest nie został rozpatrzony. W drodze do Gdyni okazało się, że teledysk do piosenki DEFTO zdobył główną nagrodę na festiwalu polskich teledysków YACH FILM FESTIWAL. Gala rozdania nagród odbywała się w Gdańsku więc mieliśmy blisko. Autor Krzysztof Skonieczny nie był w tym czasie dostępny więc nie omieszkaliśmy osobiście za niego odebrać nagrody:

Po odebraniu nagrody, przejazd z Gdańska do Gdyni na koncert:

Poranna zbiórka przed hotelem i mała motka. Gdzie jest klucz do busa. Ponieważ pętla zaciskała się już powoli, bardzo ważne było aby szybko ruszyć z hotelu. Po kilku ruchach w lewo i prawo, do pokoju i z powrotem klucz się odnalazł. Jedziemy do Paczkowa.

Po drodze napotykamy na wielkie pole bardzo wyrośniętej rośliny. Nie sposób było nie zatrzymać się i nie zrobić kilku zdjęć i oczywiście zabrać na pamiątkę kilku kwiatów, a może wcale nie jest to przemysłówka, przecież pachnie cudownie, trzeba przetestować:

Na dniach Paczkowa przed nami cygański tabor pięknie tańczył i śpiewał. Po nich nasza kolej:

Krótka i szybka próba, na miejscu zarządzania strategicznego po raz kolejny w ciągu ostatnich trzech dni wysłużona i leciwa już konsola K2:

Po małych kłopotach technicznych z konsolą i po zakończeniu próby odpalamy koncert:

Po koncercie, jak zwykle już, pakowanie busa i powrót do Wrocławia. Następny weekend wolny, będzie można trochę odpocząć.